Norskkurs litt øvet - nettbasert med lærer (A2)
Norskkurs med Lingua Planet er et komplett, nettbasert norskkurs for deg som ønsker å få en grundig og praktisk innføring i norsk. Nettkurset er fleksibelt - du kan lære deg språket når og hvor det måtte passe deg, enten det er hjemme, på arbeidsplassen eller i utlandet.
Du bestemmer selv kursets progresjon. Sammen med den digitale læringsplattformen Lingua Planet hjelper din personlige nettlærer deg på veien til å lære norsk.
Sted | finnsnes |
Nivå | A2 |
Pris | 4 650 |
Kurset er tilgjengelig på følgende steder
Finner du ikke kurs der du bor?
Meld din interesse!
Om kurset
Dette lærer du
- å snakke og skrive om personlige forhold og allmenne emner
- å beskrive deg selv og dine omgivelser, din utdannelse og ditt arbeid
- å kommunisere i enkle situasjoner om kjente emner
- å uttrykke ønsker, følelser og engasjement
- å føre en samtale om familie, bolig og personlig økonomi
- å fortelle om helse og sykdom
- uttale og grunnleggende grammatikk
På kurset får du
- tilgang til Lingua Planet i 20 uker
- din egen, private nettlærer
- seks individuelle møter med lærer på Skype (á 30 minutter)
- tilbakemelding fra lærer på tre skriftlige innleveringer
- alt på nett - ingen installasjon!
Fullført kurs teller som 42 timer godkjent norskopplæring.
Hvem er kurset for
Norskkurs litt øvet med Lingua Planet er for deg som vil styrke og utvikle de grunnleggende kunnskapene du har i norsk fra før. Kurset er godt tilrettelagt for deg som ønsker fleksibilitet.
Gjennomføring
Kurset består av en kombinasjon av én-til-én undervisning med nettlærer og selvstudier ved hjelp av læringsplattformen Lingua Planet. Du får veiledning tilsvarende syv undervisningstimer. På Lingua Planet kan du å øve på skriftlige ferdigheter, vokabular og grammatikk. Programmet inneholder både lytte-, lese-, og skriveoppgaver.
Gjennom Skype vil du og nettlæreren din praktisere språket, samtidig som du får faglig veiledning og påfyll. Nettlæreren gir deg også fyldige tilbakemeldinger på dine skriftlige innleveringer underveis i kurset.
Kurset er estimert til 80 timer selvstudium.
Lærere
Våre nettbaserte norskkurs har dyktige og erfarne nettlærere som gir deg en individuell og tilpasset veiledning underveis i hele kurset. Alle våre norsklærere har norsk som morsmål og solid kompetanse i språket.
Eksamen
Etter Norskkurs A2 litt øvet kan du gå opp til Norskprøven. Du får kursbevis dersom minimum 75 % av kurset er gjennomført.
Spørsmål? Kontakt en av våre studiekonsulenter.
Kontakt ossKursoversikt/Meld deg på
Velg sted, se pris og dato
Velg kurs
- Pris kr 4800 inkl. én-til-én undervisning med nettlærer og tilgang til læreverket
- Timer 3
- Sted Online