Studieorganisasjonen Folkeuniversitetet

Folkeuniversitetet i Nydalen

Folkeuniversitetet er en ideell organisasjon som brenner for å levere kunnskap til voksne. Årlig deltar nærmere 20 000 voksne på våre kurs- og utdanningstilbud. Vi har kultur- og fritidstilbud, språkopplæring, fagbrev, universitets- og høgskolestudier, yrkesopplæring, mesterbrev, lederutvikling, og er en kompetansepartner for mange bedrifter og offentlige virksomheter i hele landet.

Hovedkontor

Besøksadresse: Rolf Wickstrøms vei 15, 0484 Oslo

Postadresse: Postboks 4293 Nydalen, 0402 Oslo

I tillegg har vi over 30 avdelingskontorer spredt over hele Norge – vi er overalt!

Organisasjonsnummer

922 377 111

Åpningstid

Mandag–fredag kl. 08.00–16.00

Kundeservice

Telefon: 22 47 60 00
E-post: kundesenter@folkeuniversitetet.no 
E-post: info@folkeuniversitetet.no 

Du kan også ta kontakt direkte med teamene.

Team

Telefon

E-post

Asker Norsk

22 47 60 10

askernorsk@folkeuniversitetet.no

Fagbrev

22 47 60 15

fagbrev@folkeuniversitetet.no

Studiekompetanse

22 47 60 25

studiekompetanse@folkeuniversitetet.no

Kultur og Fritid

22 47 60 40

kulturogfritid@folkeuniversitetet.no

Mesterutdanningen

22 47 60 45

mester@folkeuniversitetet.no

Nasjonale fag

22 47 60 50

nasjonalefag@folkeuniversitetet.no

Nettstudier

22 47 60 55

nettstudier@folkeuniversitetet.no

Språk

22 47 60 65

spraak@folkeuniversitetet.no

IELTS/Bergenstesten/
Eksterne eksamener

22 47 60 70

ielts@folkeuniversitetet.no

bergenestesten@fu.no

Yrkesrettede kurs

22 47 60 75

yrkesfag@folkeuniversitetet.no

VGS Helsefag

22 47 60 85

vgs@folkeuniversitetet.no

Høyskolestudier

22 47 60 30

hoyskole@folkeuniversitetet.no

Nasjonal koordinator kompetansepolitikk

95 93 26 93

torgeir.toppe@folkeuniversitetet.no

Ledelsen

Wenche Halvorsen
daglig leder/CEO
920 30 827
wenche.halvorsen@folkeuniversitetet.no
Hallgerd Benan
utdanningsansvarlig
971 75 310
hallgerd.benan@folkeuniversitetet.no
Elisabeth Odden
kommersiell leder (salg/marked/kundesenter)
413 20 875
elisabeth.odden@folkeuniversitetet.no
Susanne Schmachtenberg
IKT-ansvarlig
959 71 210
ssc@folkeuniversitetet.no
Elsa Christine Gram
økonomiansvarlig
901 19 275
elgr@folkeuniversitetet.no
Kjell Thorstensen
HR-ansvarlig
951 61 702
kjell.thorstensen@folkeuniversitetet.no