Båtførerprøven - helgekurs mars (Kurset er utgått)

Kursnummer:76109
Katalognummer:2015
Pris:kr. 1 600,00
Undervisningstimer:18
Planlagt oppstart:23.03.2012
Kursdager:Fredag, Lørdag, Søndag
Tidspunkt:1730 - 1530
Antall samlinger:3
Kurssted:Sotra: Gjertrudveien 11B (Straume, Hordaland)
 

Informasjon

Båtførerbeviset utstedes av Sjøfartsdirektoratet.

Tidspunkt for helgekurs:
Fredag: 17.30 - 21.00
Lørdag: 10.00 - 15.30
Søndag:10.00 - 15.30

Mål for kurset

Gi båtførere nødvendig opplæring som fører frem til båtførerprøven. Bestått prøve gir båtførerbevis.

Det gis undervisning om lanterner, nødsignal og sjøens trafikkregler. Du får en innføring i sjømannskap, sikker bruk av båt og håndtering av nødsituasjoner.

Målgruppe for kurset

1.mai 2010 innføres det obligatorisk båtførerbevis for alle som er født etter 01.01.80 og som skal føre fritidsbåt over 8 meter og/eller har 25 hk eller mer.
Båtførerprøven er en teoretisk prøve som er ment å gi kunnskap om å ferdes sikkert og hensynsfullt i fritidsbåt. Kurset gir deg et godt teoretisk grunnlag for å føre fritidsbåt på inntil 15 meter.

Forkunnskap

Båtførerbevis utstedes etter bestått prøve til personer som er 16 år eller eldre. Prøven kan tas fra du er 14 år, men du mottar ikke beviset før du er fylt 16.


Eksamen

Nettbasert test. Påmelding til test gjøres separat.

Det tas forbehold om

  • Endringer i kursbeskrivelsen (og litteraturlisten).
  • Feil i opplysningene som er gitt.
  • At kurset får tilstrekkelig antall deltakere.
  • Ledig plass på kurset.
 

Innhold

Båtfører - last ned brosjyre her

Datakortet University of Cambridge IELTS Mesterbrev