Norskkurs: Norwegian B1-1 intensive Sandnes (Kurset er utgått)

Kursnummer:79801
Pris:Kr. 3800.-+ kursbøker
Undervisningstimer:52
Planlagt oppstart:11.04.2012
Kursdager:Mandag, Onsdag
Tidspunkt:1730 - 2100
Antall samlinger:13
Kurssted:Sandnes-Lundehaugen Skole (Sandnes, Rogaland)
 

Informasjon

Trinn 5+6 er første trinn på lavere mellomnivå. Det er viktig å kunne føre en enkel samtale for å delta. Dersom dine muntlige ferdigheter er meget usikre anbefaler vi å velge trinn 3+4.

Kurstidene som er oppgitt inkluderer 15 minutters pause.En undervisningstime er 45 minutter.

Klikk her for å laste ned brosjyre

Mål for kurset

Etter kurset skal kandidaten kunne:
- forstå hovedpunktene i informasjon som formidles på en klar og enkel måte, og som er relatert til kjente emner fra arbeid, skole, hjem og fritid
- kunne gi en enkel sammenhengende framstilling om kjente emner og emner av personlig interesse.
- kunne fortelle om opplevelser, håp og planer, og kort begrunne og forkalre egne meninger
- kunne delta uforberedt i samtaler i de fleste situasjoner en møter i arbeid, skole, hjem og fritid

Målgruppe for kurset

Deltakere som har en del ferdigheter i norsk og som ønsker å utvikle disse.

Forkunnskap

Kurset er beregnet på deltakere som har gjennomgått A2 eller tilsvarende. Det vil si mellom 80 og 90 undervisningstimer med aktiv, praktisk orientert undervisning.


Eksamen

Bergenstesten kan taes etter ca 200-250 undervisningstimer.

Det tas forbehold om

  • Endringer i kursbeskrivelsen (og litteraturlisten).
  • Feil i opplysningene som er gitt.
  • At kurset får tilstrekkelig antall deltakere.
  • Ledig plass på kurset.
 

Innhold

Undervisningen skal være aktiv og kommunikativ. Deltakeren blir utfordret til å bruke målspråket aktivt i praktiske situasjoner fra hverdagen. Passive aktiviteter som lesing, skriving og pugging gjøres hjemme. Det er også viktig å ta vare på modningsprossessen ved å gi deltakerne mange anledninger til å øve og repetere.
Ferdigheter i språket oppnås gjennom å lese, lytte, snakke, samtale og skrive om seg selv og hverdagslige emner. Videreføring av det man lærte på A2.
Ferdigheter ¿ beskrive situasjoner og hendelser i nåtid og fortid; i velkjente eller forutsigbare situasjoner, snakke om fremtidsplaner og ønsker; uttrykke stemninger, følelser og meninger; komme med forslag og reagere på dem.

Datakortet University of Cambridge IELTS Mesterbrev