Norskkurs: Grammatikk, høyere nivå - Oslo

Kursnummer:76914
Katalognummer:1210499937
Pris:Kr. 4184,-
Undervisningstimer:24
Planlagt oppstart:09.05.2012
Kursdager:Onsdag
Tidspunkt:1715 - 2030
Antall samlinger:6
Kurssted:Torggata 7 (Oslo)

Information available in English, click here!
 
JEG VIL MELDE MEG PÅ!
Klikk her for å gå til påmelding
JEG ØNSKER MER INFO!
Klikk her for å gå til forespørsel

Informasjon

Dette kurset er for deg som er avhengig av å skrive korrekt norsk i profesjonelle sammenhenger. Det vil være stor fokus på skriving, med innleveringer og gjennomgang i plenum. I tillegg vil vi se på typiske problemområder som preposisjoner og setningsledd, og gi en liten innføring i nynorsk for å bedre forståelsen.

Mål for kurset

Målet med kurset er at elevene skal få klarhet i de problemene de selv opplever i norsk, samtidig som de vil få nye kunnskaper om språkets vanskeligste områder. Dette gjøres gjennom teoriundervisning og praktiske oppgaver, i tillegg til at elevene skriver egne tekster.

Målgruppe for kurset

Kurset er for de som har gode kunnskaper i norsk, men møter problemer når de må skrive formelle tekster og holde presentasjoner. Dette kurset egner seg også for de som søker å bedre forstå logikken i norsk språkbruk.

Forkunnskap

Du må være på et språklig nivå som tilsvarer minst norskkurs nivå 7 på våre ordinære norskkurs, det vil si nivå B2 på Europarådets nivåskala. Du kan lese mer om de ulike nivåene her:
http://www.fuoslo.no/default.asp?avd=79&nyh=5924

Det anbefales å ta Norskkurs: Grammatikk først.

Eksamen

Det er ingen eksamen etter kurset.

Du mottar kursbevis ved minimum 75 % oppmøte på kurset dersom kursavgiften er betalt.

Det tas forbehold om

  • Endringer i kursbeskrivelsen (og litteraturlisten).
  • Feil i opplysningene som er gitt.
  • At kurset får tilstrekkelig antall deltakere.
  • Ledig plass på kurset.
 

Innhold

Elevene skriver 4-5 tekster av forskjellig art som de leverer inn. Disse vil bli gjennomgått og korrigert i fellesskap. Dette gir elevene en evne til å være kritiske til eget og andres språk. Innleveringene vil bli gjort i It's learning.

Vi vil snakke om typiske problemområder for de som ikke har norsk som morsmål. Disse kan være dialekter, nynorsk, preposisjoner, verb og andre grammatiske temaer.
Det vil bli gitt oppgaver i de forskjellige emnene og brukes interaktivt materiale, i tillegg til at det vil være rom for diskusjoner i gruppen.
Temaene vil til en viss grad tilpasses elevenes ønsker.

Kursmateriale og oppgaver vil deles ut av lærer. Kursdeltakerne vil også få tips og råd om hvor de kan finne ytterligere relevant informasjon og ressurser om norsk språk og grammatikk.

Lærer: Lars Olav Strekerud

Datakortet University of Cambridge IELTS Mesterbrev