Japanskkurs 9 - Oslo (Kurset er utgått)

Kursnummer:76509
Katalognummer:1210453931
Pris:2685,-
Undervisningstimer:20
Planlagt oppstart:08.02.2012
Kursdager:Onsdag
Tidspunkt:1715 - 1900
Antall samlinger:10
Kurssted:Marienlyst skole (Oslo)
 

Informasjon

Folkeuniversitetet Øst tilbyr kurs i japansk på flere nivåer. Japansk 9 er en fortsettelse av kurset Japansk 8, og passer for deg som har har 160-180 undervisningstimer i japansk fra tidligere.

Mål for kurset

Undervisningen på Japansk 9 er kommunikativ. Du blir utfordret i å bruke språket aktivt i praktiske situasjoner fra hverdagen. For å ivareta modningsprosessen får du mange anledninger til å øve og reptere.

Etter Japansk 9 skal du ha tilegnet deg kunnskaper i språket tilsvarende nivå A2-3 i Europarådets nivåskala for språk. Nivåskalaen er et felles europeisk rammeverk som beskriver hvilke kunnskaper og ferdigheter som er målet for hvert nivå.

På kurset Japansk 9 bruker vi boken Genki 2 kap. 17-18 som du får kjøpt på Norli i Universitetsgaten 20-24 i Oslo(Norli.no) .

Forkunnskap

Kunnskaper tilsvarende kurset Japansk 6, det vil si mellom 140-160 undervisningstimer med aktiv, praktiskorientert undervisning i japansk fra tidligere.


Eksamen

Ingen eksamen

Det tas forbehold om

  • Endringer i kursbeskrivelsen (og litteraturlisten).
  • Feil i opplysningene som er gitt.
  • At kurset får tilstrekkelig antall deltakere.
  • Ledig plass på kurset.
 

Innhold


Trening i å skrive og lese Kanji

Funksjoner:
Beskrive hendelser i fortid
Strukturere en fortelling
Holde en lengre samtale i gang
Snakke om daglige rutiner
Argumentere og begrunne
Ordforråd:
Ca. 700 grunnleggende ord til bruk i ovennevnte funksjoner.

Grammatikk:
Grunnleggende grammatiske strukturer til bruk i ovennevnte funksjoner.

Datakortet University of Cambridge IELTS Mesterbrev