Italienskkurs 2 - Hamar (Kurset er utgått)

Kursnummer:72925
Pris:Pris: 2150,- + materiell
Undervisningstimer:20
Planlagt oppstart:01.03.2012
Kursdager:Torsdag
Tidspunkt:1900 - 2045
Antall samlinger:10
Kurssted:Hamar Katedralskole (Hamar, Hedmark)
 

Informasjon

Italienskkurs 2 er en fortsettelse av Italienskkurs 1 og passer for deg som har om lag 20-30 undervisningstimer i italiensk fra tidligere.
Undervisningen på kurset er kommunikativ. Du blir utfordret til å bruke språket aktivt i praktiske situasjoner fra hverdagen. For å ivareta modningsprosessen får du mange anledninger til å øve og repetere.

Mål for kurset

Vi henviser til nivåbeskrivelsen om A1 fra det felles europeiske rammeverket for språk. Beskrivelsen viser hvilke kunnskaper og ferdigheter som er målet for hvert nivå. Du vil etter kurs 2 ha oppnådd ca 2/3 av målet.

Målgruppe for kurset

Alle som ønsker å lære seg italiensk til aktivt bruk i hverdag eller på reise .

Forkunnskap

Det helt elementære som å hilse, presentere seg , eller tilsvarende kunnskaper som er forventet etter 20-30 timer med undervisning.


Eksamen

Etter A2-2 (nivå 1, ca 100 timers undervisning) kan man gå opp til internasjonalt godkjent Europeisk Språksertifikateksamen.

Det tas forbehold om

  • Endringer i kursbeskrivelsen (og litteraturlisten).
  • Feil i opplysningene som er gitt.
  • At kurset får tilstrekkelig antall deltakere.
  • Ledig plass på kurset.
 

Innhold

Undervisning skal være aktiv og kommunikativ. Deltakeren blir utfordret til å bruke målspråket aktivt i praktiske situasjoner fra hverdagen. Passive aktiviteter som lesing, skriving og pugging gjøres hjemme. Det er også viktig å ta vare på modningsprossessen ved å gi deltakerne mange anledninger til å øve og repetere.
- Fortsette å trene med uttale og alfabet (stave navnet sitt for eksempel).
- Tall og priser, klokken, datoer, mengedeuttrykk, tidsuttrykk.
- Utvikle spørreteknikk, be om og gi informasjon, forklaringer, uttrykke sin mening på en mer nyansert måte.
- Grunnleggende grammatikk - fortid, objektspronomen m.m.
Ordforråd: ca 500 ord til bruk i ovennevnte funksjoner.

Læremateriell: Allegro 1, A1 fra ca kap. 4

Datakortet University of Cambridge IELTS Mesterbrev