InformasjonHer er kurset for deg som er senior, og har lyst til å lære mer om bildebehandling i programmet Picasa.
Ta gjerne med egne bilder og egen datamaskin!
Mål for kursetDeltakerne skal bli kjent med Picasa og lære å bruke de viktigste funksjonene i programmet. Det blir god anledning til å jobbe med egne bilder.
Målgruppe for kursetFor deg som vil lære å håndtere bilder og bruke bildebehandlingsprogram
ForkunnskapGrunnleggende kunnskaper i tekstbehandling, Internett samt kunne finne fram på en PC, dvs. tilsvarende Senior datakurs.
EksamenDeltakerne får kursbevis ved 75 % fremmøte
Det tas forbehold om- Endringer i kursbeskrivelsen (og litteraturlisten).
- Feil i opplysningene som er gitt.
- At kurset får tilstrekkelig antall deltakere.
- Ledig plass på kurset.
| | Innhold Bli kjent med Picasa Overføre bilder fra fotoapparatet Håndtere filer og mapper Redigering av bilder - hvilke muligheter finnes? Beskjæring, retusjering og røde øyne Tekst på bilder Bruke redigeringsmenyen og verktøylinjen Skrive ut og eksportere bilder Lage bildekollasj og legge bakgrunnsfarge på kollasjer
|